Pro všechny dobré lidi...

Tyto stránky jsou věnované mé dceři Anetě (Anetce) Maléřové a všem dobrým lidem...

Finance

Data v článcích jsou chronologicky řazena od nejstarších po nejnovější (nejstarší jako první).

Videa nejsou umístěna na tomto serveru...

Poznámka: Pokud spustíte video, pak pro skutečně "Fyzické přerušení - ukončení" přehrávání videa (pokud ještě není přehrané celé) použijte ikonku [Obnovit stránku] ve Vašem prohlížeči. Nestačí jen stisknout PAUSE. Soubor se i po stisknutí PAUSE dále nahrává do vyrovnávacího bufferu (paměti).

Fin. krize - AIG (USA - Nenažraní manažeři si rozdělují prebendy
Fin. krize - České dráhy - Nenažraní manažeři si sami stanovují platy
Fin. krize - Češi šetří už i na jídle - Ani se nedivím při dnešní drahotě
Fin. krize - Inflace versus deflace - Kam to povede?
Fin. krize - Nenažrané banky nechtějí snížit úrok. sazbu. Asi málo hrabou...
Fin. krize - Zoufalost některých lidí musí být neuvěřitelná...

Přidáno 9.5.2009 - Např. (viz video) "Nenažraná" Komerční banka "vydojila" za 1.kvartál prakticky 2.8 miliardy korun čistého zisku a asi se cítí na tom velmi špatně... Vy jim půjčujete (vklad) za takových (zhruba) 3.5% úroku - tím se dokonce "CHLUBÍ" i v TV reklamách. Víte kolik stojí vysílací minuta v hlavním čase vysílání TV? Desítky, ba i statisíce Kč (platí to de facto klienti bank). Ale když Vy potřebujete půjčit (jako partner - a to mají "obrazně řečeno" milion podmínek) , tak chtějí i 3.5 násobek (někdy i více). Výsledek vidíte dnes ve finanční krizi. Uznávám. Každý chce vydělat, ale poměr úroků je naprosto nerelevantní. A to vůbec nemluvím o podmínkách u HYPOTÉK. Mění si pravidla jak chtějí. Nejdříve "fix" a potom: Těš se, kliente...   Zdroj: (c)2009 Česká televize (7.5.2009)

Přidáno 17.4.2009 - Celý svět se potýká s krizí. Nevýhoda inflace je jistá - neustále se zdražuje. Deflace zase způsobí pád celé ekonomiky. Nebylo by lepší to držet kolem té pomyslné NULY?   Zdroj: (c)2009 Česká televize (16.4.2009)

Přidáno 10.4.2009 - Je to moc zajímavé. Takže, České dráhy naříkají jaké mají ztráty, jak prodělávají a další takové pindy. A management si klidně vyplácí nepředstavitelné prachy. Za NIC. Moc by mne zajímalo, zda-li jezdí vlaky ČD při služebních cestách. Asi sotva. To si raději vezmou auto. Nebo ne? Já bych jim "střihnul křidýlka" (kdybych měl tu moc)...   Zdroj: (c)2009 TV Nova (9.4.2009)

Přidáno: 24.3.2009 - Tady není snad co komentovat...   Zdroj: (c)2009 TV Nova (22.3.2009)

9.3.2009 - Příklad: Sklářský průmysl. Někteří lidé už neví "odkud kam". Já bych majitelům (asi vynikajícím manažerům, kteří si jezdí v BMW) zkonfiskoval majetek a vydražil ho do výše dlužné částky, kterou dluží těm nebohým a zoufalým lidem. Věřte mi, "naráz by to FUNGOVALO" úplně jinak.   Zdroj: (c)2009 TV Nova

Češi šetří už i na jídle   Zdroj: (c)2009 TV Nova ze dne 3.3.2009

Jakpak to říkal náš pan všeznalý ministr financí Kalousek (KDU-ČSL) na podzim minulého roku? Aha, už vím. Že se nás krize nemůže dotknout.

 
Tyto stránky jsou věnované mé dceři Anetě (Anetce) Maléřové a všem dobrým lidem...